Potyczki walońskie,
czas trwania ok 1 godzina.

      Potyczki Walońskie to gry i konkursy dla młodzieży,dorosłych i grup mieszanych. Utrzymane w średniowiecznym klimacie zabaw plebejskich na wesoło. Wybrane konkurencje wzorowane są na zdaniach, jakie musieli wykonywać czeladnicy walońscy, podczas egzaminu na wyższy stopień wtajemniczenia.

    W czasie potyczek dwie rywalizujące drużyny wykonują szereg pociesznych konkurencji: budują walońską przeprawę przez torfowiska, wbijają gwoździe "powariowanymi" młotkami, lub muszą zdominować kamiennych ludzi czy rozwiązać gliniane kalambury. Zabawy i gry są dostosowane do wieku i kondycji  uczestników.

Koszt  12 zł/os. młodzież szkolna.
             16 zł/os. dorośli.

 

Gra terenowa - poszukiwanie skarbu,
czas trwania 1 godzina.

     W osadzie możemy zorganizować grę integracyjną, zawierającą elementy przygody i fantastyki! Na terenie skansenu zostaje ukryta tajemnicza skrzynia
ze skarbami. Grupa otrzymuje zaszyfrowaną wskazówkę, która prowadzi
ją do kolejnych zagadek. Uczestnicy, aby dotrzeć do skarbu, muszą używać nie tylko siły mięśni, ale przede wszystkim wykazać się myśleniem kreatywnym i abstrakcyjnym.

   Gra jest tak skonstruowana, że jej rozwiązanie jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy uczestnicy ze sobą współpracują. 

   Nagrodą za poniesiony trud jest tajemniczy skarb.

Czas trwania gry to dwie godziny (wliczając w to czas na zwiedzanie osady wraz z przewodnikiem, w celu zapoznania się z topografią terenu

Koszt 12zł/os.

Telefon wsparcia
726 541 852